Deniz Ülke Arıboğan; Twitter yasağı Türkiye’nin imajına vurulan bir darbedir!

0
484

Twitter aslında insanların birbiriyle etkileşim halinde oldukları, bilgi aldıkları, bilgi verdikleri ve sosyal bir ortamda bir araya gelebildikleri bir platform. Burada ortaya çıkan zararlı ve yasa dışı durumları engellemek yerine bütün bir platformu kapatmak elbette doğru olamaz. Dünya sathında da ciddi bir tepkiye yol açacaktır.

Türkiye’nin imajına vurulan bir darbedir. Türkiye’yi dünyanın antidemokratik ülkelerle aynı listeye sokmak son derece akılsızca bir tavırdır. Özellikle seçim öncesinde sokaklarda ortaya çıkacak kargaşanın Türkiye’yi son derece olumsuz bir duruma sokacağını düşünüyorum. Zaten insanlar tepkilerini sandıkta göstereceklerdir. Destekleyen destekler, tepki göstermek isteyen tepki gösterebilir. Ama şu anda seçim öncesinde sokak kargaşasının başka demokratik hakların ihlaline de gidecek süreçleri başlatabileceği endişesi taşıyorum.

 

Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan – 22 Mart 2014

 

 

Yasal Uyarı: Tüm yayın hakları Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan’a ait bu değerlendirme yazısı yazılı, görsel, internet medya organları tarafından sadece kaynak gösterilerek ve içerik değişimi yapılmadan kullanılabilir. Kullanılacak internet medyası sayfalarında mutlaka bu sayfaya link verilerek kullanılmalıdır. Kaynak gösterilmeden, içerik değişimi ve kısaltma yapılan haber ve diğer bilgilendirme çalışmaları için yasal haklar saklı tutulacaktır.