Deniz Ülke Arıboğan, TRT Haber’de Defne Sarısoy’un konuğu oldu!

0
478

Akademisyenlik, köşe-kitap yazarlığı ve idari yöneticilik yapan Deniz Ülke Arıboğan, aynı zamanda çeşitli konferanslarda ve üniversitelerde konuşmacı olarak yoğun bir çalışma temposuna sahip olduğunu söyledi. Özellikle üniversite ortamlarında bulunmaktan büyük zevk aldığını belirten Arıboğan, gençlerden çok şey öğrendiğini ve karşılıklı etkileşimin önemli olduğunu anlattı.

“Büyük Resmi Görmek” adlı son kitabından bahseden yazar, 21.yüzyılın değişen dinamiklerini anlatırken, özellikle kitlesel iletişimin bilgi akışını hızlandırdığını ve toplumu şekillendirdiğini söyledi. Bugünün gençlerini eski araçlarla eğitmenin mümkün olmadığını anlatan akademisyen, kendisinin sosyal medyada yer almasının nedeninin de öğrencileri olduğunu belirtti.

Defne Sarısoy’un sorusu üzerine “Akil İnsanlar Heyeti”ndeki çalışmalarından bahseden Arıboğan, toplumda karşılıklı diyalog geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı ve sadece Kürt sorunu değil, ülkenin diğer sorunlu meselelerinin de, “öteki” algılaması yaratılmadan, konuşarak çözülmesi gerektiğini belirtti. Barış süreciyle ilgili olarak anayasal düzenlemenin gerekliliğine inandığını ifade eden akademisyen, bu konuda hazırladığı raporlardan bahsetti.

Yoğun koşturma içinde evine mutlaka zaman ayırdığını, haftasonları ailesine güzel yemekler yaptığını ve eşiyle sıklıkla maçlara gittiklerini anlatan Deniz Ülke Arıboğan, Defne Sarısoy’la birlikte İslim Kebabının tadına baktı.