Deniz Ülke Arıboğan, Taksim Gezi Parkı’nda yaşananları değerlendirdi !

0
681
(Deniz Ülke Arıboğan’ın 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasındaki değerlendirmeleri )

İnsanların taşını, toprağını, çiçeğini, ağacını korumak için bile gösteri yapamadığı bir ülkede demokrasiden söz edilemez.

Protesto demokratik bir haktır.Neden yapıldığının, amacının rasyonel olup olmadığının önemi de yoktur.Orantısız güç,kullanana da zarar verir

Geziparkı artık gitmesek de görmesek de bizim parkımızdır. Bu noktadan sonra bir park da değildir. Bunu başaran iradeyi tebrik ediyorum!

Bir halkın güçlü olması için çoğunlukta olması gerekmez, “haklı olması” yeterlidir. Haklıya hakkını teslim etmek erdemdir, zayıflık değil.

Toplumsal hareketler belirli aşamadan sonra yörüngesinden çıkabilir, zira araya provokatörler girer. Herkes aynı niyette değil bilginize!

Cehenneme giden taşlar iyiniyet taşlarıyla döşelidir derler. İyiler, kötü insanlar tarafından istismar edilmemek için gözlerini dört açmalı.

Haklı olanın haklı kalabilmesi de önemli bir meseledir.

@DenizUlke

Gezi ayaklanmasından herkesin kendi payına düşen dersi alması çok önemli. Toplumsal hareketler öyle kolay kontrol edilebilir şeyler değil.

@DenizUlke

Türkiye tarihinde böyle kalabalıklara karışan provokatörlerin bir iki el silah atarak nelere mal olduğun gösteren örnekler var. Hatırlayın!

 ‏@DenizUlke

Demokrasimizi korumak hepimizin görevi. Ama artık sokakta değil. Daha iyi bir Türkiye için daha çok demokrasi!