Deniz Ülke Arıboğan, Reyhanlı Saldırısını Değerlendirdi !

0
425

İşte Deniz Ülke Arıboğan’ın Reyhanlı saldırısı değerlendirmeleri ;

@DenizUlke

Reyhanlı’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlere. Allah’tan rahmet,Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Kısaca değerlendirelim.

@DenizUlke

1- Saldırıyı Esad’a bağlı güçler yapmıştır.Temel hedefi kendisini düşman ilan eden Türkiye’ye zarar vermektir. Kuzeyden 2.Cepheyi açmaktadır.

@DenizUlke

2- Türkiye’yi Suriye’ye çekmek için yapılmış bir provokasyondur. Türk ordusunun hızla Suriye’ye girişi ve Esad’ı devirmesi istenmektedir.

@DenizUlke

3- Türkiye’yi Suriye’den uzak tutmak için verilen bir uyarı mesajıdır.ABD müdahalesini desteklersen sana terörle mukabele ederim denmektedir.

@DenizUlke

4- Saldırı E Nusra üzerindendir.Türkiye’yi devreden çıkartarak, çözüm aşamasına radikal İslami akımları güçlendirecek ortam sağlanmaktadır.

 ‏@DenizUlke

5- Suriye’deki İslami hareketle Türkiye’nin arası tamamen açılarak,yeni kurulacak düzenin İsrail’in tercih edeceği şekilde gelişmesi istenir.

@DenizUlke

6- ABD ziyareti öncesi Obama’ya bir mesaj gönderilmektedir.Bu mesaj ya Suriye’ye gir ya da aman uzak dur anlamına gelebilir.Algılayana bağlı.

@DenizUlke

7-Saldırı sonrası Reyhanlı’da mültecilere yönelik tavır,eylemin göçü durdurma etkisini gösteriyor. Göçmenler üzerinden etki engellenmektedir.

@DenizUlke

Yazdığım alternatiflerin birbirini tamamlaması gerekmiyor. Zıt alternatifler de var. Hangisi olduğunu siz seçin.

 ‏@DenizUlke

Yazdığım alternatifler farklı bakış açıları.Alternatifli düşünmeye alışmak çok mu zor?Alternatiflerin hepsi mümkündür.Kendi yorumuma gelince.

@DenizUlke

Saldırının Türkiye’yi Suriye meselesinden uzak tutmak için yapılan bir uyarı olduğunu düşünüyorum. Ama Esad ile ilgisi yok,küresel mücadele.

@DenizUlke

Suriye konusu sona yaklaşıyor ve masadaki tarafların sayısını azaltmaya çalışıyorlar.Derin Rusya,İsrail, S. Arabistan gibi unsurlar olabilir.